Письмо председателя Харьковской областной федерации футбола Бабаева В.Н.

«Президенту Федерації футболу України
Суркісу Г.М.
Шановний Григорію Михайловичу!

Харківська футбольна громадськість стурбована рішеннями Бюро ПФЛ щодо одного з колективних членів федерації футболу області -одного із найстаріших футбольних клубів України харківського Металіста.
Рішення, які останнім часом приймаються Бюро ПФЛ свідчать з одного боку про упередженість щодо ФК Металіст, а з іншого про вкрай низький професійний рівень розглядання важливих питань, що виникають у футбольному житті країни.
6 березня 2007 року Бюро ПФЛ прийняло рішення про заборону контактувати з командою до та під час матчу, перебувати в технічному майданчику, тунелі, ігровій зоні, роздягальні тренеру команди Сергію Ковальцю, фактично позбавив його права на професію. В цьому ж рішенні на клуб, вже покараний неможливістю тренера виконувати свої обовязки, накладено ще одне покарання у вигляді штрафу. Необєктивність та суперечливість такого рішення відносно людини, яка ніколи не притягувалася до дисциплінарної відповідальності а ні як гравець, а ні як тренер, застосування покарання у сукупності -тобто повне відлучення тренера від команді і штраф -все це свідчення формального підходу до застосування дисциплінарних санкцій, які накладає Бюро ПФЛ.
13 березня 2007 р. Бюро ПФЛ в екстреному режимі провело голосування з надуманої проблеми щодо переносу матчу Карпати -Металіст. Думкою керівництва обласної федерації і футбольного клубу Металіст, який в цей день отримав факсове повідомлення Карпат, що матч відбудеться за календарем, керівництво ПФЛ не поцікавилося. Як мені стало відомо при опитуванні членів Бюро ПФЛ їм повідомлялося що Металіст не заперечує проти переносу матчу, що є неправдою. Вказане рішення Бюро ПФЛ прийняте без урахування спортивних принципів, порушує не тільки права ФК Металіст, а й інших клубів. Хвороба футболістів не може бути підставою для того, щоб клуб ухилявся від змагання. Травми футболістів теж є хворобою і в ФК Металіст зараз травмовано 6 футболістів але ніхто навіть не думає про те щоб переносити матчі. Ще один приклад. ФК Шахтар не зміг з власних міркувань виставити на матч з Металістом 6 футболістів але є від боротьби не ухилився. Нам відомо, що 9 футболістів ФК Динамо Київ хворіють але ж клуб не ухиляється від змагань і проводить матчі.
Все це свідчить про формальний, субєктивний та непрофесійний підхід Бюро ПФЛ до розвязання важливих проблем що виникають в футболі.
ПРОШУ:
Прийняти заходи для відновлення справедливості, як одного з головних чинників діяльності у футболі, забезпечити спортивний принцип у проведенні Всеукраїнських змагань з футболу серед професійних команд і сприяти відміні незаконного рішення Бюро ПФЛ №10 від 13.03.07 р. щодо переносу матчу Карпати -Металіст на невизначений термін.

Голова Харківської обласної
Федерації футболу,
Член Виконкому ФФУ В.М.Бабаев»