АНОНС МАТЧА «ОБОЛОНЬ» КИЕВ – «МЕТАЛЛИСТ»

19 сентября. Киев. Стадион «Динамо»  имени Валерия Лобановского (вмещает 16 863 зрителей.  Цена билетов – 2,4 и 6 грн.).  Начало игры в 17.00. Прогноз погоды: + 19-15 градусов. Он-лайн репортаж на  сайте «Овертайма» — www.overtime.vostok.net. Прямые включения на «Стильном радио» (104 FM). Прямая трансляция на канале УТ-1 (2-й тайм). Дублеры играют 18 августа в 16.00 на стадионе «Юбилейный» в поселке Буча.

Дисквалификации: «Оболонь» – нет.

«Металлист» – нет.

Травмированные: «Оболонь» — Романенко, Олейник.

«Металлист» – нет.

 Арбитр:  Юрий Мосейчук (Черновцы).

 Ориентировочные составы:

«Оболонь»: Сухина, Конюшенко, Нивинський, Крохмаль, Мазуренко, Каряка , Иващенко, Продан, Мищенко, Гребеножко, Кобзар. Тренер –Петр Слободян.

 «Металлист»: Оникиенко, Опря, Селезнев, Кравченко, Гунчак, Комарницкий, Самборский, Березовчук, Рибейро, Кузнецов, Джакобия.Тренер – Генадий Литовченко.

 ВИЗИТНАЯ КАРТОЧКА «ОБОЛОНИ»

10 років тому колектив ентузіастів на базі відомої по всій Україні футбольної школи «Зміна» згуртувався і створив футбольний клуб, котрий вже в перший рік свого заснування отримав право грати в чемпіонаті України серед колективів фізкультури. Команда почала виступати під назвою «Зміна», згодом її назва зазнала певних перемін -«Оболонь-Зміна», «Оболонь-ППО», а з 2000 року колектив отримує нинішню назву «Оболонь».

 Отож, у сезоні — 1993-94 клуб дебютував у першості КФК і одразу посів третю сходинку у своїй групі. А вже наступного року команда стала першою у групі і здобула право грати у другій лізі українського чемпіонату, перейшовши таким чином у ранг команди майстрів.

 Зрозуміло, що такий спурт декого здивував, але не людей, котрі були причетні до сходження «Оболоні». Вони вірили в те, що успіх прийде, для цього лишень потрібно натхненно працювати.

 Чотири сезони клуб грає в другій лізі, поступово адаптуючись та набираючись досвіду. Ось які місця посідала «Оболонь» в цей період сезон-95/96 — четверте місце, сезон-96/97 — четверте місце, сезон-97/98 — п’яте місце, сезон-98/99 — перше місце). Таким чином, зігравши чотири сезони, команда вперше у своїй недовгій історії здобула право грати у першій лізі. Попри всі намагання колективу утриматися серед в першій лізі по завершенні сезону вона посіла 16 сходинку, яка не дозволила залишитися в другій за рангом лізі України. Але накопичений досвід виявився дуже цінним, аби команда, реально оцінивши свої сили, знову сконцентрувалася на виконанні серйозних завдань.

 Тим паче, що в цей час своє плече команді підставив концерн „ОБОЛОНЬ” — відомий в Україні виробник пива та солодких напоїв, а почесним президентом клубу на громадських засадах став народний депутат України Олександр Слободян. Отримавши таку міцну підтримку, команда не збиралася довго засиджуватися у другій лізі. Перед нею було поставлене завдання якомога швидше повернутися до першої ліги. На посаду головного тренера клубу було запрошено відомого в Україні фахівця, у минулому гравця київського «Динамо» Володимира Мунтяна.

Поставлене завдання команда виконала на „п’ятірку” і вже через рік повернулася в першу лігу. В команді з’явилося двоє досвідчених футболістів — Юрій Сак, Володимир Циткін. Одночасно з цим набиралася сил своя необстріляна молодь — Володимир Крохмаль, Михайло Слободян, Роман Козеренко. Стартувала команда з поразки, але поступово очковий багаж поповнювався і на зимову перерву сезону 2001/02 команда пішла посідаючи третю позицію.

Тим часом у зимовий період Володимир Мунтян погодився на пропозицію владикавказької «Аланії» і очолив російський клуб. А керівництво клубу запросило на посаду головного наставника Петра Слободяна, відомого у минулому гравця дніпропетровського «Дніпра» та київського «Динамо». Прикметно, що до цього Петро Петрович не очолював команди майстрів, але президент клубу на громадських засадах Олександр Слободян не зважав на це. Бажання та амбіції однофамільців злилися в одне прагнення — зробити «Оболонь» командою, яка буде приносити радість її прихильникам. Протягом другого кола сезону-2001/02 команда трималася на завойованих позиціях і в підсумку залишилася на третьому місці, яке дало право вперше в історії клубу пробитися до вищої ліги, випередивши запеклого конкурента житомирське «Полісся». 

Вища ліга — вищі вимоги. У швидкоплинне міжсезоння команда поповнилася кількома новими виконавцями, а до кінця подачі заявок прийшло ще декілька гравців. Загалом перелік новачків такий: Сергій Ковалець, Володимир Черніков, Руслан Єрмоленко, Євген Сухина, Всеволод Романенко, Ігор Продан, Олег Тимчишин, Андрій Драголюк, Павло Онисько, Сергій Дітковський, Роман Литовчак. Попри всі скептичні висловлювання «Оболонь» не загубилася в елітному дивізіоні. Команда змусила рахуватися з нею усіх. Чемпіон країни «Шахтар», «бронзовий» призер «Металург» Донецьк тільки в один м’яч переграли оболонців. А київське «Динамо» взагалі вдовольнилося нічийним результатом у грі з нашою командою.

 В результаті на проміжний фініш команда прийшла тринадцятою, маючи в активі 14 очок. Але результат міг би бути значно кращим. В деяких матчах тільки жахливе невезіння (чотири нереалізовані пенальті, які позбавили команду, як мінімум, 5 очок) не дозволило оболонцям поповнити власну скарбничку. Домашні поєдинки команда проводить на НСК «Олімпійський» та стадіоні „Динамо”.

 

 

Олександр СЛОБОДЯН: «МИ НЕ ОБІЦЯЄМО ТОГО, ЧОГО НЕ МОЖЕМО ВИКОНАТИ»

 

Високе для «Оболоні» шосте місце у турнірній таблиці за підсумками сезону-2003/2004 справедливо можна назвати несподіваним. Команда зробила великий крок уперед. Що означає для «Оболоні» цей результат, розповідає президент клубу на громадських засадах, народний депутат України Олександр Слободян.

 

— «Оболонь» — команда відносно молода. Зрозуміло, що після дебютного у вищій лізі чотирнадцятого місця шоста сходинка у турнірній таблиці за підсумками нинішнього сезону — значне досягнення, яке спонукає нас до того, аби не загубитися серед команд-середняків. Адже нині спостерігається підсилення команд іменитими гравцями. На мій погляд, добротно підсилює склад «Іллічівець», у тому числі й футболістами, які мають досвід виступів на міжнародному рівні. «Арсенал» має на меті потрапити до п`ятірки найкращих команд, високі завдання залишаються і в «Чорноморця». Не виключено, що й інші клуби, наприклад, запорізький «Металург», ставитимуть високі завдання.

Для нас політика придбання дорогих, відомих гравців — не прийнятна, бо ми не маємо таких фінансових можливостей. Натомість намагаємося максимально комплектуватися завдяки власним вихованцям, а також залучаючи до лав команди молодих та перспективних гравців, які хочуть грати і чогось досягати у футболі.

— Завдяки чому «Оболонь» досягла нинішніх результатів?

— Досягнення залежать від роботи всіх працівників клубу: футболістів, тренерів, функціонерів, лікарів, масажистів і технічного персоналу. Адже всі працювали на результат. І, власне, атмосфера в клубі сприяє тому, щоб футболісти могли реалізувати свій потенціал. Звісно, не всі матчі команда провела на однаковому рівні — мали багато проблем. Але фортуна нам частіше посміхалася, ніж відверталася від нас. Проте ще зробимо повний аналіз виступу і намагатимемося не припускатися тих помилок, які мали місце.

Загальному успіху значною мірою сприяють стосунки між командою і керівництвом. Вони — чисті, прозорі, чесні. Ми не обіцяємо того, чого не можемо виконати. Стараємося дотримуватися слова, яке даємо, і це також впливає на атмосферу в команді.

— Отже, результатом керівництво клубу задоволене?

— Звичайно. Принаймні я, як президент клубу, вважав, що у другому нашому сезоні «Оболонь» має посісти місце не нижче дванадцятого, а за сприятливих умов хотіли потрапити до десятки найкращих. Тож шосте місце — це дещо вища сходинка, ніж ми планували, і дуже важливо, щоб у перспективі ми посідали місця, неподалік нинішнього.

— А щодо якості гри?

— На мій погляд, були у нас певні труднощі. Особливо у другому колі, адже практично жодного матчу  не змогли зіграти оптимальним складом. Було багато травмованих, не всі наші гравці набрали найкращих кондицій. Це позначилося на якості гри. Тепер потрібно зробити висновки, чому мали стільки травмованих гравців. Деякі футболісти, яких ми запросили до команди, не зуміли себе реалізувати. Були значні прорахунки і в процесі комплектації команди та селекційній роботі. Не зміг закріпитися у складі Віталій Самойлов, не заграв Юрій Шевчук, раніше — Роман Литовчак та Сергій Дітковський. Це ті виконавці, на яких ми, запрошуючи, розраховували. Наприклад, наш напад. Продан у другому колі значну кількість матчів не грав через травми, це ж стосується і Гребеножка. В останніх матчах не зіграв Терещенко. Із молодої групи гравці ще зарано було на когось розраховувати. Ці виконавці мали забезпечити результативну гру нападу, але жоден з них не  зміг зіграти у всіх матчах. Це також вплинуло на якість гри.

Півоборона. Вона у нас постійно змінювалася, і лише в останніх матчах команда зіграла більш-менш стабільнішим складом. Але через травму не грав Каряка, тільки-но почав набирати форму Міщенко. Навіть Мазуренко лише на фініші набрав оптимальних кондицій.

Як завжди, на хорошому рівні зіграв Віталій Кобзар, непогано себе проявив Сергій Назарук.

— У Продана вичерпується термін угоди з «Оболонню». Чи продовжуватимете з ним контракт?

— Ми зацікавлені у співпраці з Проданом, а після зборів буде прийнято остаточне рішення. Можливо, Ігор матиме інші варіанти. Принаймні я, як президент клубу, на нього розраховую.

Найстабільнішою, вважаю, була наша оборона. Відзначу капітана команди В’ячеслав Нивинського та Сергія Конюшенка. Ця зв’язка відіграла дуже добре, і її роль була визначальною у досягненні нинішнього результату. Трохи нерівно відіграв Павло Кутас, але потенціал у нього є. Маємо певну проблему з правим оборонцем. Гадаю, на зборах тренерський штаб перегляне наших молодих гравців на цю позицію.

Основний воротар команди — Всеволод Романенко — зазнав важкої травми, і я навіть не знаю, коли він зможе приступити до тренувань. У тим матчах,  в яких Всеволод був задіяний, він відіграв надійно. Так сталося, що і другий наш голкіпер — Євген Сухина — також травмувався, тож в останніх трьох матчах ворота «Оболоні» захищав 19-річний Андрій Товт. Він зіграв досить надійно і за такого ставлення до роботи, яке притаманне Андрієві, він себе ще проявить.

— Команди, які тільки-но потрапили до вищої ліги, прагнуть у ній закріпитися, середняки мріють про єврозону, колективи, наближені до лідерів, — про титули, та й «Динамо» не стоїть на місці, прагнучи якнайкраще зіграти в єврокубках. А яку мету має «Оболонь»?

— Завдання повинні бути реальними. ЗАТ «Оболонь» опікується командою не так давно, і колектив за досить нетривалий час потрапив з другої ліги до вищої. Маємо створити матеріально-технічну базу, яка відповідала б рівню команди вищої ліги. Потрібно збудувати футбольний стадіон для домашніх матчів саме в Оболонському районі міста Києва, аби розраховувати на більшу підтримку вболівальників. Адже тут проживає 300 тисяч мешканців, район розвивається і районна адміністрація на чолі з Миколою Володимировичем Товкачем всіляко нам допомагає. Висловлюю йому щиру подяку за підтримку, яку він надає команді.

Маємо створити тренувальну базу. На жаль, у сучасних умовах в Україні витрачається багато часу на отримання всіляких дозволів, аби взяти в оренду  земельну ділянку. Проте ми маємо під Києвом у довгостроковій оренді ділянку землі (приблизно сім гектарів), яку плануємо використовувати для створення тренувальної бази.

— Як зросли за нинішній сезон резерви команди?

— Багатьом гравцям резервної команди ми надали шанс проявити себе у першій лізі. Але, на жаль, не всі хлопці зрозуміли важливість цього підвищення. Декого з футболістів не влаштовували побутові умови, і вони знаходили причини для повернення до Києва. Думаю, що такі гравці навряд чи колись реалізують свій потенціал. Відзначу Коробкіна, Жулавського та Гагуху, які частково набули досвіду матчів першої ліги. На них ми розраховуємо як на потенційних кандидатів до основної команди.

Серед гравців другої команди також є здібні хлопці — Гололобов, Коваленко, Овраменко. І наше завдання — довести їх до рівня основної команди.

 

 

 «Оболонь» 2003/04 — 6 місце

ЦИФРИ І ФАКТИ

30 матчів: +11=8-11 34-35 41

вдома 15 матчів: +9=3-3 23-18 30

на виїзді 15 матчів: +2=5-8 11-17 11

перше коло 15 матчів: +6=4-5 16-17 22

друге коло 15 матчів: +5=4-6 18-18 19

найбільша перемога: 3:0 («Зірка»)

найбільша поразка: 0:4 («Динамо»)

серія перемог: три матчі (19 жовтня — 9 листопада)

серія поразок: три матчі (10 квітня — 3 травня)

серія нічиїх: —

серія без перемог: чотири матчі (14 жовтня — 19 листопада, 4 квітня — 3 травня, 16 травня — 15 червня)

серія без поразок: дев’ять матчів (4 листопада — 10 квітня)

серія без нічиїх: п’ять матчів (10 квітня — 16 травня)

результативна серія: вісім матчів (4 листопада — 4 квітня)

серія без забитих м’ячів: чотири матчі (4 квітня — 3 травня)

серія без пропущених м’ячів: два матчі (25 жовтня — 9 листопада, 28 березня — 10 квітня)

серія пропущених м’ячів: шість матчів (9 травня — 19 червня)

29 гравців: Кобзар, С. Конюшенко, Кутас, Нивинський — по 29 матчів, Міщенко, Сергеєв, Терещенко — по 26, Каряка — 25, Мазуренко — 24, Романенко — 23, Драголюк — 20, Крохмаль, Олійник — по 15, Продан — 14, Назарук — 10, П. Іванов, Черников — по 9, Гребеножко, Чуприна — по 8, Ковалець — 7, М. Слободян — 6, Самойлов — 5, Соколовський, Сухина, Третяк — по 4, Коробкін, Мандзюк, Товт — по 3, Шевчук — 1

незамінні: —

дебютанти ліги: 8 — Міщенко, Сергеєв, Назарук, П. Іванов, Чуприна, Третяк, Мандзюк, Шевчук

12 стрільців: Мазуренко — 7, Міщенко — 6, Терещенко — 5, Сергеєв — 4, Продан — 3, Каряка, Кобзар — по 2, Гребеножко, Кутас, Нивинський, Самойлов, Черников — по 1

прем’єрні голи в лізі: 2 — Сергеєв, Міщенко

покери: —

хет-трики:

дублі: 3 — (Сергеєв, Мазуренко, Терещенко)

автоголи: 1 (Кутас)

реалізовані пенальті: 3 — Терещенко (1), Мазуренко (2)

нереалізовані пенальті: 1 — Мазуренко

попередження: 59 — Сергеєв — 7, Міщенко — 6, Кутас — 5, Каряка, С. Конюшенко, Терещенко, Кобзар, Назарук — по 4, Олійник, Черников, Мазуренко — по 3, Нивинський, Романенко, Крохмаль, Чуприна — по 2, Драголюк, Ковалець, Шевчук, Продан, П. Іванов — по 1

вилучення: —

воротарі: 3 — Романенко (кількість пропущених м’ячів — 23, 9 «сухих» матчів, коефіцієнт — 1,00); Сухина (кількість пропущених м’ячів — 10, коефіцієнт — 2,50); Товт (кількість пропущених м’ячів — 2, 1 «сухий» матч, коефіцієнт — 0,66)

 

14-й ЧЕМПИОНАТ.

 

Летнее межсезонье „Оболонь” провела на сборах в Коломые (Ивано-Франковская обол.). Особых изменений в  составе пивоваров не произошло. Все игроки выходящие в «основе» остались в клубе, но и приобретений тоже практически не было.

Стартовали же киевляне в 14-ом чемпионате не очень удачно. Поражения в Донецке от местного «Металлурга» -1:2 и затем дома от «Ворсклы» — 0:1 сименились серей ничьих (с «Борисфеном» дома – 0:0 и с таким же счетом в Запорожье с «Металлургом»). В 5-ом туре «Оболонь» уступила  в номинально выездном матче землякам из «Арсенала» — 0:1 , наконец, в последнем туре сумела таки одержать первую победу в Симферополе над «Таврией» — 1:0, что позволило с 5-ю очками выйти на 12-е место в турнирной таблице.

Склад «Оболонь» Київ
станом на 19 липня 2004 року

№, ФІП, дата народження, ігровий номер, дата заявки, ігри, голи у ЧУ у вищій лізі

1. Гребеножко Олександр 04.11.76 Україна 17 12.07.04 21 5
2. Драголюк Андрій 26.06.82 Україна 26 12.07.04 37 2
3. Іванов Павло 24.09.84 Україна 18 12.07.04 9
4. Іващенко Валерій 25.11.80 Україна 9 12.07.04 25
5. Каряка Дмитро 20.07.77 Україна 8 12.07.04 68 4
6. Кобзар Віталій 09.05.72 Україна 11 12.07.04 196 20
7. Коваленко Костянтин 05.12.86 Україна 38 12.07.04
8. Козеренко Роман 15.10.84 Україна 23 12.07.04 1
9. Конюшенко Сергій 09.07.71 Україна 3 12.07.04 59
10. Коробкін Владислав 21.01.83 Україна 20 12.07.04 4
11. Крохмаль Володимир 08.04.82 Україна 13 12.07.04 32
12. Кутас Павло 03.09.82 Україна 4 12.07.04 58 2
13. Мазуренко Олег 08.11.77 Україна 7 12.07.04 52 10
14. Мельник Віктор 11.08.80 Україна 14 12.07.04 43 1
15. Міщенко Віталій 26.08.75 Україна 22 12.07.04 26 6
16. Назарук Сергій 09.02.84 Україна 31 12.07.04 10
17. Нівінський Вячеслав 31.03.74 Україна 5 12.07.04 63 1
18. Олійник Роман 25.07.75 Україна 25 12.07.04 59
19. Продан Ігор 29.02.76 Україна 19 19.07.04 65 18
20. Романенко Всеволод 24.03.77 Україна 1 12.07.04 65
21. Слободян Михайло 17.01.84 Україна 21 12.07.04 8
22. Сухина Євген 04.05.82 Україна 32 12.07.04 8
23. Терещенко Вячеслав 16.01.77 Україна 10 12.07.04 70 20
24. Товт Андрій 12.03.85 Україна 42 12.07.04 3
25. Чуприна Євгеній 24.04.84 Україна 24 12.07.04 8

  ИСТОРИЯ ВСТРЕЧ

Всего два раза встречались команды в рамках чемпионата страны. Произошло это в 12-ом неудачном для «Металлиста» чемпионате среди команд высшей лиги. Сначала летом 2002 года в Харькове была зафиксирована ничья – 1:1 (отличились Головко и Терещенко), а весной 2003 в Киеве харьковчане уступили – 1:3 (Пушкуца —  с пен. – Терещенко -2, мазуренко – с пен.). Как то будет на сей раз в поединке. Который будет обслуживать черновчанин Юрий Мосейчук, для которого это будет первый матч в высшей лиге. Во всяком случае, многие специалисты предрекают победу «Металлиста» с кокретным счетом – 2:0…

P.S. «Металлист» завтра в субботу отправится на игру в Киев своим клубным автобусом, где проведет ночь в гостинице «Спорт».